Po penkerių veiklos metų „SPC legal“ rikiuojasi dešimtuke didžiausiųjų Lietuvos advokatų kontorų

Per penkerius veiklos metus tapome viena iš dešimties didžiausiųjų advokatų kontorų Lietuvoje, kuri sandorių aktyvumu prilygsta rinkos lyderiams, o jos klientų geografija siekia Aziją, Ameriką ir Pietų Afrikos žemynus. Trise pradėję veiklą 2015 m. balandžio 23 d. šiandien išaugome iki keturių partnerių vadovaujamos 27 profesionalų komandos, iš kurių 25 teisininkai ir 2 administracijos darbuotojai. Per šiuos augimo metus kontora pelnė ir rinkos pripažinimą dėl savo išskirtinio profesionalumo. 

„SPC legal“ įmonių ir sandorių grupės specialistai, vadovaujami partnerio Mindaugo Rimkaus, dažnai sutinkami didžiausiuose rinkos įmonių įsigijimo, susijungimo, investavimo ir panašiuose sandoriuose, todėl kontora šiandien pagal aktyvumą sandorių rinkoje dalinasi   4-6 vietas (Finansų analitikų asociacija, 2020). Šia komanda jau eilėje sandorių pasitikėjo investiciniai fondai „Practica Capital“, „BaltCap“, „East Capital“ ir kt. Ji dalyvavo „Sagauta“, „Sparta“, „Workland“, „MOQ“ ir daugelio kitų žinomų įmonių sandorių. Grupės komanda taip pat reguliariai aptarnauja reikšmingo komercinio nekilnojamojo turto (5-30 mln. EUR vertės), generuojančio užtikrintą ilgalaikį pinigų srautą, sandorius; ypatingai tais atvejais, kai sandoriai yra struktūruojami akcijų forma („share deal“). 

„SPC legal“ nekilnojamojo turto teisės praktika gerai klientų vertinama ne tik dėl aktyvumo sandoriuose, tačiau ir dėl išskirtinių teisinių kompetencijų, kurioms nėra prilygstančių. Kontoros partneris Povilas Karlonas „rinkos pripažįstamas ekspertu laisvųjų ekonominių zonų veiklos reguliavimo klausimais“ (Chambers Europe, 2020). „SPC legal“ komanda nuolat konsultuoja net keturis Lietuvos LEZ operatorius, aktyviai dirba su Lietuvos LEZ asociacija. Šis know-how, taip pat patirtis nekilnojamojo turto įsigijimo, nuomos, teritorijų planavimo klausimuose lėmė, jog tarptautinis teisės žinynas „Chambers Europe“ šiemet Povilą, vadovaujantį kontoros nekilnojamojo turto teisės praktikai, įvardino tarp TOP10 geriausiųjų Lietuvoje nekilnojamojo turto teisės profesionalų. Per penkerius veiklos metus „SPC legal“ komanda dalyvavo „Švaros broliai“ plovyklų, „BMW“ ir „Porsche“ salonų „Deco“ prekybos centro, „Vilbra“ verslo centro, „Maxima“ prekybos centrų ir dar daugelyje kitų investicinių turto sandorių. Komanda taip pat konsultuoja „Orlen Baltics Retail“, „SIRIN Development,Nesė Group, „Domestique Asset Management, „Hugaasgruppen, „Eurovia Lietuva ir kitus rinkos lyderius įvairiais nekilnojamojo turto vystymo, statybos ir valdymo klausimais. 

Ginčų praktikos vystymosi sėkmę didele dalimi lėmė jai vadovaujančio partnerio Giedriaus Murausko daugiau nei 20 metų profesinis įdirbis ir patirtis. Jis eilę metų „Chambers Europe“, „Legal 500“ teisės žinynų Lietuvoje minimas tarp geriausiųjų. Per pastaruosius penkerius metus jo vadovaujama komanda atstovavo stambias statybos bendroves, finansų įstaigas, IT ir logistikos bendroves, nemokumo administratorius pačiuose įvairiausiuose civiliniuose ginčuose. Šį penkerių metų laikotarpį žymi ir sėkminga kontoros praktikos grupės patirtis Konstituciniame Teisme bei tarptautiniame arbitraže. 

Reguliuojamų sektorių ir transporto praktikos „SPC legal“ komanda per šiuos 5 metus teikė konsultacijas ar atstovavo klientus viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės bei viešųjų pirkimų projektuose, kurių bendra vertė siekia 350 mln. EUR. Patyrusiai komandai pavyko laimėti 13 mln. EUR vertės viešųjų pirkimų ginčą dėl Mažeikių sporto ir pramogų arenos statybos, taip pat 18 mln. EUR vertės viešųjų pirkimų ginčą dėl keleivių pervežimo paslaugų. Visgi daugiausia reguliacinė ir transporto grupė, kuriai vadovauja partnerė Daiva Lileikienė, nuveikė padėdama klientams laimėti eilę viešųjų pirkimų konkursų statybų ir renovacijos, medicinos įrangos įsigijimo bei kitose srityse. Ji nuolat atstovauja bene didžiausią atliekų tvarkymo bendrovę „Ecoservice“ dėl viešųjų pirkimų konkursų paslaugų teikimui visoje Lietuvoje.