SPC legal sėkmingai atstovavo UAB „T parkas“ (buvusio „Taksi parko“ valdytoją) ginče dėl valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimo

SPC legal Nekilnojamojo turto ir statybos komanda sėkmingai atstovo klientą UAB „T parkas“ ginče su kitu žemės sklypo valdytoju dėl valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimo.

Klientui 2016 metais įsigijus ir planuojant įveiklinti 30 000 kv.m. ploto vadinamojo „Taksi parko“ pastatą, esantį greta Vilniaus geležinkelio stoties, buvo susidurta su valstybinės žemės naudojimo pastato eksploatacijai iššūkiais ir trikdžiais. Nors žemės sklype be kliento pastato dar yra nemažai kitų statinių, dėl sunkiai paaiškinamų priežasčių, visas tarp pastatų (patekimui prie jų skirtas) prieš daug metų išklotas asfaltas buvo įregistruotas kaip savarankiškas vieno savininko valdomas nekilnojamojo turto objektas. Be to, šio asfalto savininkui buvo išnuomota didžioji dalis žemės sklypo.

Tokia situacija buvo piktnaudžiaujama ir daromos kliūtys tinkamam sklype esančių pastatų, įskaitant ir klientui priklausančio pastato, naudojimui, eksploatacijai bei pateikimui prie jų.

Mūsų atstovaujamo kliento iniciatyva buvo nutraukta su asfalto savininku sudaryta valstybinės žemės nuomos sutartis, tačiau toks Nacionalinės žemės tarnybos sprendimas dėl sutarties nutraukimo asfalto savininko buvo apskųstas teismui.

Ginčo metu SPC legal atstovaujamas UAB „T parkas“ pateikė papildomą reikalavimą ir dėl servituto asfalto (aikštelės) atžvilgiu nustatymo.

Apeliacinės instancijos teismas pripažino mūsų kliento reikalavimus pagrįstais: atmetė asfalto savininko reikalavimus, o žemės nuomos sutarties su asfalto savininku nutraukimą pripažino teisėtu ir įpareigojo pirmos instancijos teismą iš naujo spręsti klausimą dėl servituto nustatymo, kadangi tam egzistuoja tvarus teisinis ir faktinis pagrindas.

SPC legal teisininkai konsultavo ir atstovavo klientą tiek iki teismo proceso, tiek jo metu, formulavo veiksmų ir ginčo strategiją, atstovavo klientui teisme.

Dalyvavę ekspertai