Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su

Įjungti slapukus ir tęsti Išjungti slapukus ir tęsti

Ieškome naujo komandos nario

2018.11.26

Ieškome naujo komandos nario į mūsų viešųjų pirkimų grupę. 

Savo CV siųskite: info@spclegal.lt

[SPC žiniasklaidoje] Giedrius Murauskas. Geriau niekada nesusidurti, bet susidūrus naudinga žinoti: tyčinis bankrotas

2018.09.17

SPC legal vadovaujantis partneris Giedrius Murauskas atkreipia dėmesį, ką naudinga žinoti apie tyčinius bankrotus. „Didžiausias iššūkis ieškant įrodymų dėl tyčinio bankroto kyla nustatant tikrąją įmonės finansinę būklę iki bankroto, kai bankroto administratorius ir kreditoriai ieško įvykusių sandorių ekonominio pagrįstumo, o reikalingų finansinių dokumentų nėra ar dalies jų trūksta“, – rašoma komentare. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiGiedrius Murauskas.

[SPC sandoriuose] Kliento konsultavimas siekiant rekonstruoti UAB „RIFAS“ gamybines patalpas

2018.08.27

Mūsų komanda konsultavo UAB „RIFAS“ (elektroninių sistemų gamybos įmonę) siekiant įgyvendinti naują plėtros etapą. AB „Panevėžio statybos trestas“ už 3,35 mln. Eur rekonstruos UAB „RIFAS“ gamybines patalpas. Numatomas projekto rezultatas - ketinama nuo 2.500 iki 7.500 kv. metrų plėsti gamybos patalpas, o per trejus metus priimti 100 naujų darbuotojų. Daugiau skaitykite čia.

Mūsų paslaugos: sandorio dokumentų rengimas (rangos sutartis ir kt.), konsultavimas.
Sandorio vertė: 3,35 mln. Eur.
Rengę ekspertai: Daiva Lileikienė, Giedrius Murauskas.

[SPC žiniasklaidoje] Plona riba tarp laimėjimo ir praradimo: kaip užtikrinti kokybę kviečiant ekspertus

2018.06.21

SPC legal partnerė Daiva Lileikienė įvardija svarbią žinoti riziką viešuosiuose pirkimuose: nesąžiningi tiekėjai gali remtis pasitelktais specialistais, pavyzdžiui, užsienio ekspertais, juos nurodyti pasiūlyme, pridėti prie pasiūlymo jų gyvenimo aprašymus, bet laimėjus konkursą galiausiai ekspertų nepakviesti dirbti prie projekto. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.

[SPC žiniasklaidoje] Pirmieji metai patirties: atvejai, kai privalomas kokybės kriterijus gali apkarsti

2018.06.04

SPC legal partnerė Daiva Lileikienė apžvelgia pastarųjų metų viešųjų pirkimų praktiką: galima matyti, kad vienas dažniau pasirenkamų kokybės kriterijų yra tam tikrų įsipareigojimų įgyvendinimo laikas, bet jis gali apkarsti. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.

[SPC žiniasklaidoje] Ilgai lauktos kainos ir kokybės kriterijaus taikymo taisyklės pagal LAT

2018.05.15

SPC legal​ partnerė Daiva Lileikienė komentuoja reikšmingus ir ilgai lauktus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimus dėl kainos ir kokybės kriterijaus pasirinkimo ir taikymo viešuosiuose pirkimuose. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.

[SPC žiniasklaidoje] Baigėsi sutarties galiojimo terminas ir tęsiu darbus – apmokės?

2018.05.10

SPC legal vadovaujantis partneris Giedrius Murauskas atkreipia dėmesį, kad po 3 metus trukusio ginčo suformuota aiški teismų praktika: tiekėjui priklauso atlygis už sutartus ir atliktus darbus, net jei nebegalioja šių darbų viešųjų pirkimų sutartis. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiGiedrius Murauskas.

[SPC žiniasklaidoje] Barclays: kaip reaguos investuotojai

2018.04.27

SPC legal vadovaujantis partneris Giedrius Murauskas dalinasi įžvalgomis po „Barclays“ sprendimo: tikėtina, kad investuotojai atidžiau vertins Lietuvą kaip investicijų objektą IT ir paslaugų centrų paslaugoms. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiGiedrius Murauskas.

[SPC žiniasklaidoje] Įtvirtintas kelias, kaip dirbti su konkurentu dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose

2018.04.18

SPC legal partnerė Daiva Lileikienė pastebi: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas įtvirtino galimybę verslui viešuosiuose pirkimuose teikti savarankišką pasiūlymą bei su kitomis įmonėmis tuo pačiu dalyvauti ar tartis dėl dalyvavimo subrangovo teisėmis. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.

[SPC žiniasklaidoje] Skatinimai didinti algas – kol kas tik dokumentuose

2018.04.13

SPC legal partnerė Daiva Lileikienė atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje galima pastebėti tendenciją, kai viešųjų pirkimų teisiniame reguliavime yra numatoma paskatų didinti atlygį darbuotojams, bet kaip tuo pasinaudoti, lieka neaišku. Tai rodo konkretus pavyzdys. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.

[SPC žiniasklaidoje] Projektuotojai po rangovų sparneliu: greičiau, bet specialistai nerekomenduoja

2018.03.29

SPC legal partnerės Daivos Lileikienės skaičiavimu 2017 m. net 91% vykdytų viešųjų pirkimų statybų paslaugoms apėmė kartu ir projektavimo paslaugų įsigijimą. Tai užprogramuoja dvi esmines problemas: visų pirma suinteresuotumą jau projektavimo stadijoje rinktis pigiausias medžiagas, kad projektas būtų įgyvendintas mažiausiomis sąnaudomis; antra – projektuotojas vėliau tikrina rangovo, t. y. savo paties, darbą. Dėl to kenčia kokybė ir pralaimi pirkėjas. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.

[SPC sandoriuose] Kliento atstovavimas įsigyjant UAB „Žemaitijos keliai“

2018.03.26

Mūsų komanda konsultavo pirkėją (GATAS bendrovių grupę), siekiant iš UAB “Šiaulių plentas” įsigyti 99,74 proc. UAB „Žemaitijos keliai“, Lietuvos įmonės, kuri vykdo civilinės inžinerijos darbus, akcijų. UAB „Žemaitijos keliai“ generuoja maždaug 20 mln. EUR apyvartą per metus ir joje dirba apie 250 darbuotojų.

Mūsų paslaugos: sandorio struktūrizavimas, derybos dėl sandorio, sandorio dokumentų rengimas (ketinimų protokolas, akcijų pirkimo sutartis ir t. t.), pranešimo apie susijungimą rengimas ir atstovavimas klientui Konkurencijos taryboje.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusJonas Povilionis.

[SPC sandoriuose] Pirkėjo atstovavimas įsigyjant nekilnojamąjį turtą

2018.03.02

Mes konsultavome pirkėją (Lietuvos bendrovę) ir jam atstovavome įsigyjant nekilnojamojo turto objektus, esančius Vilniuje, Ukmergės g. Pirmame etape mūsų klientas iš UAB „Melga“ nusipirko pastatą – 545 m2 automobilių remonto dirbtuves – ir perėmė valstybinės žemės sklypo nuomos teises. Antrame etape klientas papildomai įsigijo šalia esantį 0,1 ha žemės sklypą iš privataus asmens. Šį turtą klientas įsigijo siekdamas vėl išnuomoti jį UAB „Melga“ (kuri jame toliau vykdo savo veiklą) ir plėtoti teritoriją, kad galėtų skirti ją galimai UAB „Melga“ plėtrai ir (arba) pritraukti naują nuomininką.

Mūsų paslaugos: teisinio patikrinimo vykdymas, derybos dėl sandorio, sandorio dokumentų rengimas (akcijų pirkimo sutartis, paskolos sutartis, nuomos sutartis, akcijų įkeitimo sutartis ir t. t.).
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] Atstovavimas bendrovei „Festo“ plečiant nuomojamas patalpas

2018.02.27

Mūsų komanda padėjo UAB „Festo“, „FESTO Aktiengesellschaft“ (Vokietijos pramoninio valdymo ir automatizavimo bendrovė, kurios metinės pajamos siekia maždaug 2,5 mlrd. EUR) patronuojamajai bendrovei, plečiant Kaune (Lietuva) esančių nuomojamų biuro patalpų plotą daugiau kaip 3 000 m2. Mes jau atstovavome šiam klientui pirmame nuomos sutarties sudarymo etape, kai 2017 m. UAB „Festo“ pasirašė sutartį dėl 4 700 m2 ploto patalpų nuomos.

Mūsų paslaugos: atstovavimas klientui derybose, sandorio dokumentų rengimas (ketinimų protokolas, nuomos sutartis).
Sandorio vertė: daugiau nei 2,5 mln. EUR.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC ginčuose] Sėkmingas Valstybinės mokesčių inspekcijos sprendimo apskundimas

2018.02.26

„SPC legal“ sėkmingai apskundė Lietuvos centrinės ir apskrities mokesčių inspekcijos sprendimus. Pagal minėtą sprendimą mūsų klientai, du privatūs asmenys, per Estijos įmones (kontroliuojančiąsias bendroves) valdantys gerai žinomos Lietuvos gamybos bendrovės (kurios pajamos viršija 10 mln. EUR) akcijas, buvo įpareigoti sumokėti gyventojų pajamų mokestį už dividendus, kuriuos Estijos kontroliuojančiosios bendrovės gavo iš Lietuvos įmonės, nors Estijos bendrovės neišmokėjo atitinkamų sumų pagrindiniams savininkams. Valstybinė mokesčių inspekcija laikėsi pozicijos, kad esmė svarbiau už formą, ir nusprendė, jog šiuo atveju privatūs asmenys sukūrė šią schemą siekdami išvengti gyventojų pajamų mokesčio mokėjimo.

Mūsų komanda sėkmingai apgynė klientų interesus Mokestinių ginčų komisijoje ir įrodė, kad mūsų klientai laikėsi visų teisinių reikalavimų, o gyventojų pajamų mokestis tokiais atvejais neturėtų būti taikomas. Palankus Komisijos sprendimas šiuo atveju yra ne tik didžiulis laimėjimas – jis taip pat bus naudingas visiems, ketinantiems vykdyti savo verslą per užsienio jurisdikcijose įsteigtas kontroliuojančiąsias bendroves.

Mūsų paslaugos: komunikacija su Valstybine mokesčių inspekcija, procedūrinių dokumentų rengimas, atstovavimas klientams teismo posėdžiuose.
Bylos vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas Rimkus.

[SPC sandoriuose] Atstovavimas bendrovei „Eldes“ siekiant gauti papildomą akcininkų finansavimą

2018.02.12

Mes atstovavome savo klientui UAB „Eldes“(pagrindinei namų apsaugos sistemų tiekėjai Lietuvoje), kuri siekė gauti papildomą finansavimą iš savo akcininkų – investicijų fondo, kurį valdo „LitCapital Asset Management“ ir bendrovės administracija. Finansavimas apėmė akcinio kapitalo didinimą išleidžiant konvertuojamąsias obligacijas ir pasitelkiant akcininkų teikiamas konvertuojamąsias paskolas. Pasirinkus šį finansavimo būdą reikėjo rasti kūrybingų ir gana sudėtingų finansavimo sprendimų, iš naujo derėtis dėl akcininkų susitarimo, pakeisti valdymo struktūrą. Visas finansavimas bendrovei „Eldes“ bus suteiktas per pirmąjį 2018 m. pusmetį.

Mūsų paslaugos: pagalba struktūrizuojant finansavimą, sandorio dokumentų rengimas (akcininkų sprendimai, akcininkų susitarimas, konvertuojamosios paskolos sutartis, akcijų ir konvertuojamųjų obligacijų pasirašymo sutartys, kiti įmonės dokumentai ir t. t.)
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] Kliento konsultavimas dėl UAB „Unimodus“ antrinės įmonės steigimo

2018.01.29

Mūsų ekspertai konsultavo UAB „Unimodus“ (vieną iš „Modus Group“ bendrovių) antrinės įmonės steigimo proceso metu, kai buvo įsteigta atskira UAB „VNO turtas“, valdanti Tarptautinio Vilniaus oro uosto automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūrą (pastatus, žemės sklypus, nuomos teises ir t. t.). UAB „VNO turtas“ perėmė iš UAB „Unimodus“ visas teises ir įsipareigojimus, susijusius su pirmiau minėtos stovėjimo aikštelių infrastruktūros valdymu. Ši antrinė įmonė buvo įsteigta siekiant pasirengti tolesnei stovėjimo aikštelių veiklos plėtrai kartu su UAB „Parkdema“ (kontroliuojama vieno iš bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų) ir bendrovės „UniPark“ (naudojančios UAB „VNO turtas“ valdomą infrastruktūrą), kaip pagrindinės automobilių stovėjimo paslaugų teikėjos, įsitvirtinimo Baltijos šalyse veiksmams.

Mūsų paslaugos: antrinės įmonės steigimo teisinių dokumentų rengimas, atstovavimas klientui viešosiose institucijose ir t. t.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertai: Mindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] UAB „Monimoto“ konsultavimas dėl investicijų didinimo

2018.01.19

Mūsų komanda konsultavo UAB „Monimoto“ (Lietuvos bendrovė, užsiimanti motociklams skirtų išmaniųjų signalizacijos sistemų kūrimu, gamyba ir pardavimu) dviejuose investavimo etapuose.

Pirmiausia „Monimoto“ įkūrėjai (du patyrę ekspertai signalizacijų sistemų srityje) sutiko padidinti akcinį kapitalą suteikdami akcijas dviem investuotojams – vienam privačiam asmeniui ir UAB „Delta Investment“ (kurią kontroliuoja gerai žinomas Aurelijus Rusteika, kuris taip pat yra pagrindinis „Topo Centro“ kontroliuojantysis akcininkas). Pirmame investavimo etape taip pat vyko derybos dėl akcininkų susitarimo, bendrovės valdymo organo steigimo ir t. t.

Antrame investavimo etape „Monimoto“ akcininkai sutiko papildomai investuoti į tolesnę įmonės veiklos plėtrą. Investavo trys akcininkai (iš keturių). Antrame investavimo etape taip pat vyko derybos dėl tam tikrų pirkimo pasirinkimo sandorio teisių, suteikiančių steigėjams galimybę ateityje ypatingomis sąlygomis įsigyti tam tikrą akcijų kiekį.

Mūsų paslaugos: sandorio struktūrizavimas, derybos, sandorio dokumentų rengimas (akcininkų susitarimas, akcijų pasirašymo sutartys, akcininkų sprendimai, įstatai ir t. t.)
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius, Jonas Povilionis.

[SPC sandoriuose] Pirkėjo konsultavimas įsigyjant „McDonald’s“ restoraną

2018.01.17

Mūsų komanda konsultavoLietuvos investicinę bendrovę UAB „Double R“ įsigyjant maždaug 400 m2 ploto maisto tiekimo pastatą Kaune, kuris nuomojamas UAB „PREMIER RESTAURANTS“, „McDonald’s“ plėtros Lietuvoje licencijos savininkui. Įsigijimo sandoris apėmė sudėtingus reglamentavimo klausimus, susijusius su valstybinės žemės nuoma. Sandoris buvo sėkmingai įgyvendintas po daugiau nei tris su puse mėnesio trukusių intensyvių derybų. Užbaigus įsigijimo sandorį mūsų komanda taip pat padėjo naujajam pastato savininkui iš naujo pasirašyti ilgalaikės nuomos sutartį su „McDonald’s“.

Mūsų paslaugos: sandorio struktūrizavimas, sandorio dokumentų rengimas, derybos dėl sandorio, teisinio patikrinimo vykdymas.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusJonas Povilionis.

[SPC sandoriuose] Sėkmingas atstovavimas gaunant Konkurencijos tarybos leidimą

2017.12.27

Šešios savivaldybės įgyvendino naują konkurencingumo procedūrą ir gavo Konkurencijos tarybos leidimą dėl naujos ūkinės veiklos vykdymo. Kontoros partnerė Daiva Lileikienė ir jos vadovaujama komanda teikė teisinę pagalbą šiame procese. Daugiau informacijos čia.

Mūsų paslaugos: prašymo Konkurencijos tarybai rengimas, atstovavimas Konkurencijos taryboje, konsultacijos.

Dalyvavę ekspertai: Daiva Lileikienė, Edita Barkauskaitė.