Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su

Įjungti slapukus ir tęsti Išjungti slapukus ir tęsti

[SPC žiniasklaidoje] SPC legal 13 mln eurų vertės VP ginče atstovavo Mažeikių raj. savivaldybės administraciją

2019.02.11
Lietuvos apeliacinis teismas sausio 24 d. nusprendė atmesti „Eikos statybos“ ir „Genra“ skundus dėl statybos darbų viešųjų pirkimų organizavimo kaip nepagrįstus. Skundais bendrovės siekė teismo keliu panaikinti beveik 13 mln. eurų vertės Mažeikių rajono savivaldybės administracijos priimtą sprendimą dėl viešųjų pirkimų laimėtojo Mažeikių sporto ir pramogų arenos statybai. „Eikos statyba“ savo skundą argumentavo, neva jos pasiūlymas atmestas nepagrįstai, o klaidos įmonės pateiktuose sąnaudų žiniaraščiuose yra…

[SPC sandoriuose] Savininko konsultavimas persiderant dėl BMW centro nuomos sutarties

2019.01.30

SPC legal konsultavo savo klientą Ozo 10A UAB (Lietuvos investicinę bendrovę, kontroliuojamą Norvegijos investuotojų) persiderint dėl nuomos sutarties su UAB „Krasta Auto Vilnius“ (oficialiu BMW automobilių distributoriumi Lietuvoje) dėl patalpų, esančių Ozo g., kurių bendras plotas apytiksliai 11 000 kv.m., nuomos. Tokio persiderėjimo pagrindinė priežastis buvo Krasta Auto ir BMW prekybos perleidimas iš Modus grupės Inchcape grupei (kuri yra pasaulinėje rinkoje lyderiaujanti premium ir prabangių automobilių distribucijos ir mažmenos sektorių grupė). Mes padėjome klientui įgyvendinti ir formalizuoti nuomojamų patalpų padalijimą tarp Krasta Auto Vilnius ir Modus Group bendrovės UAB „Unimodus“, kurie liks dalies patalpų nuomininku kartu su Krasta Auto Vilnius. Sandoris apėmė persiderėjimą dėl naujų nuomos sutarties sąlygų su Krasta Auto ir visiškai naujos nuomos suderinimus su UAB „Unimodus“, o taip pat kliento interesų užtikrinimą dėl nuomojamo turto administravimo ir valdymo. Taip pat svarbu paminėti, kad mūsų komanda dalyvavo derantis su banku (kuris finansavo aukščiau nurodytų patalpų įsigijimą) tam, kad būtų įgyvendinti nuomos sutarčių pakeitimai ir pakeista atitinkama kredito sutartis su banku.

Mūsų paslaugos: nuomos sutarčių, nekilnojamojo turto valdymo ir administravimo sutarties, laidavimo sutarčių rengimas, derybos su kontrahentais ir banku, ir t.t.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] BaltCap atstovavimas įsigyjant Bio Sala bei Livinn

2019.01.29

Mūsų komanda atstovavo BaltCap Growth Fondą (priklausantį vienam iš didžiausių Baltijos privataus kapitalo fondų valdytojui – BaltCap) įsigyjant 100% akcijų dviejuose pirmaujančiuose ekologiškų bei natūralių produktų prekybos tinkluose Lietuvoje – UAB „Sveiki produktai“ (Livinn) bei UAB „Bio Sala“ (Bio Sala).

Šis sandoris yra jau antroji BaltCap Growth Fondo (BGF) investicija. Fondas kartu su ambicingais savininkais ir vadovais investuoja į Baltijos bei kitų regionų verslų auginimą per plėtrą užsienyje, kitų įmonių įsigijimą, naujų produktų kūrimą. Tuo tarpu, „Livinn“ ir „Biosala“ yra pirmaujantys ekologiškų bei natūralių maisto ir ne maisto produktų prekybos tinklai Lietuvoje. Abu tinklai veikia 18 mažmeninės prekybos vietų bei parduotuves internete.

Mūsų paslaugos: teisinio patikrinimo atlikimas, kliento atstovavimas derybose, sandorio dokumentų re.ngimas bei kreipimosi dėl leidimo koncentracijai parengimas ir pateikimas.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusAudrius Slažinskas.

[SPC sandoriuose] Kliento atstovavimas plečiant kliento investicijų portfelį

2019.01.28

SPC legal komanda konsultavo ir atstovavo klientą (sėkmingą verslininką), plečiant kliento investicijų portfelį bei įgyvendinant eilę investicijų, t.y. investuojant į: (i) trumpalaikes paskolas (angl. bridge loans); (ii) konvertuojamąją skolą; (iii) obligacijas; (iv) bei keleto privačių investicinių fondų vienetus, įsigytus pirminėse ir antrinėse rinkose. Klientas turėjo tikslą investuoti numatytą pinigų sumą per tam tikrą (gana trumpą) laikotarpį, tad vykę procesai buvo intensyvūs ir pareikalavo tiek efektyvumo, tiek patirties, valdant investavimą į skirtingus instrumentus.

Mūsų paslaugos: teisinių patikrinimų atlikimas, kliento atstovavimas derybose bei sandorių dokumentų (obligacijų pasirašymo sutarčių, fondo vienetų įsigijimo sutarčių, hipotekos susitarimų, balsavimo teisių perleidimo bei investavimo sutarčių, konvertuojamos paskolos sutarties, kt.) rengimas.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusAudrius Slažinskas.

[SPC sandoriuose] Capital City Group atstovavimas parduodant UAB „Palanga properties“ akcijas

2019.01.16

SPC legal komanda atstovavo klientą UAB Capital City Group parduodant turėtas akcijas UAB „Palanga properties“, kuri valdo prekybos tinklo „Maxima“ nuomojamą parduotuvę Palangos autobusų stotyje. Klientas kartu su verslo partneriais 2014 metais išvystė naują Palangos autobusų stoties pastatą, kuriame įsikūrė prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė ir kiti nuomininkai. SPC legal teisininkai konsultavo klientą visais sandorio klausimais nuo jo struktūrizavimo iki užbaigimo. Daugiau skaitykite čia.

Mūsų paslaugos: sandorio struktūrizavimas, derybos dėl sandorio, sandorio dokumentų rengimas ir atstovavimas klientui.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertai: Povilas Karlonas.

[SPC sandoriuose] Kliento atstovavimas siekiant įsigyti IT paslaugų bendrovę

2019.01.10

SPC legal komanda konsultavo ir atstovavo pirkėją (vienos iš Baltijos šalyse didžiausių turto valdymo grupės bendrovę), siekiant įsigyti Lietuvoje ir Šiaurės regiono šalyse IT paslaugas teikiančios bendrovės kontrolinį akcijų paketą.

Mūsų paslaugos: teisinio patikrinimo atlikimas, pirminių sandorio dokumentų (ketinimų protokolo) rengimas ir pan.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] Vienos didžiausių atsinaujinančios energijos gamintojų grupės konsultavimas, gaunant projektų laikinąjį (jungiamąjį) finansavimą

2018.12.18

SPC legal sandorių komanda konsultavo mūsų klientą (vieną didžiausių atsinaujinančios energijos gamintojų Baltijos šalyse grupių, kuri taip pat sparčiai plečią savo veiklą už Baltijos valstybių ribų), gaunant tarpinį finansavimą (angl. „bridge financing“) projektams Lenkijoje. Paskolų teikėjai buvo didžiosios lietuviškos bendrovės, lyderiaujančios savo sektoriuose Lietuvoje. Paskolų struktūra buvo sudėtinga, atsižvelgiant į jų tarptautinį elementą, kas reikalavo teisinių žinių ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos bei kitų šalių jurisdikcijose. Mūsų komanda suteikė klientui procesų kontrolės paslaugas bei užtikrino, kad visos procedūros visose jurisdikcijose būtų sklandžiai atliktos.

Mūsų paslaugos: derybos, paskolų sutarčių, reikalingų korporatyvinių sprendimų rengimas, įkeitimo ir kitų dokumentų užsienio jurisdikcijose peržiūrėjimas bei vertinimas, ir t.t.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas Rimkus, Dovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] Kredito unijos „Magnus“ konsultavimas perkeliant kredito uniją iš Panevėžio į Vilnių

2018.11.20

Mūsų komanda konsultavo Kredito uniją „Magnus“ (buvęs pavadinimas Kredito unija „Panevėžio regiono taupomoji kasa“) perkeliant jos buveinę iš Panevėžio į Vilnių. Kredito unijos veikla yra privalomai susieta su (apribota) ta teritorija, kurioje yra kredito unijos buveinė, todėl šios kredito įstaigos veiklos perkėlimas iš vienos teritorijos į kitą yra pakankamai retas reiškinys kredito unijų sektoriuje. Dėl šios priežasties visas perkėlimo procesas truko beveik metus (prasidėjo dar 2018 metų pradžioje) ir jo metu buvo reikalinga ne tik paruošti dokumentus tinkamam buveinės perkėlimui (korporatyviniai sprendimai, dokumentai Lietuvos Bankui, vidiniai dokumentai, skirti spręsti pereinamojo laikotarpio klausimus, ir pan.), tačiau taip pat koordinuoti sklandų veiklos perkėlimą (įvairius praktinius aspektus) bei išspręsti iš veiklos perkėlimo kylančius probleminius teisinius klausimus.

Mūsų paslaugos: kredito unijos perkėlimo struktūrizavimas, teisinių dokumentų rengimas, proceso koordinavimas.
Sandorio vertė: N/A.
Dalyvavę ekspertai: Giedrius Murauskas, Jonas Povilionis.

[SPC sandoriuose] Pirkėjo konsultavimas įsigyjant „McDonald’s“ restoraną Marijampolėje

2018.11.16

Mūsų komanda konsultavo Lietuvos investicinę bendrovę SL investments UAB, įsigyjant 100 % bendrovės UAB „Kauno 28“ akcijų. Minėta bendrovė valdo maždaug 400 kv. m. ploto maitinimo paskirties pastatą Marijampolėje, kuris ilgalaikės nuomos pagrindu yra nuomojamas UAB „Premier Restaurants“, „McDonald’s“ plėtros licencijos savininkui Lietuvoje. Sandoris buvo sėkmingai užbaigtas po statinio statybos, kuri užtruko ilgiau nei 10 mėnesių. Sandorio dokumentai buvo sudaryti prieš statybų pradžia, tačiau restorano faktinis atidarymas (faktinės veiklos pradžia pastate) buvo būtina sąlyga sandorio užbaigimui.

Mūsų paslaugos: sandorio struktūrizavimas, sandorio dokumentų rengimas (ketinimų protokolas, akcijų pirkimo – pardavimo sutartis, projekto valdymo susitarimas), derybos dėl sandorio, teisinio patikrinimo vykdymas.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertai: Mindaugas Rimkus, Jonas Povilionis.

[SPC sandoriuose] Asistavimas Ecoservice pasirašant esminį susitarimą su Vilniaus miesto savivaldybe

2018.10.22

Mes konsultavome UAB „Ecoservice“ intensyviose derybose su Vilniaus miesto savivaldybe. Procesas buvo sėkmingai užbaigtas, pasirašant susitarimą dėl paslaugų, kurios nebuvo numatytos dabartinėje sutartyje tarp šalių, tačiau buvo papildomai reikalingos savivaldybei (kaip paslaugų pirkėjui) iš Ecoservice (kaip paslaugų teikėjo), vykdant Vilniaus miesto atliekų tvarkymą. Susitarimo pasirašymas kartu reiškė vykstančių ginčų dėl (ne)tinkamo atliekų tvarkymo paslaugų teikimo. Kadangi vykstantis ginčai pritraukė didelį visuomenės susidomėjimą ir apėmė politinius aspektus, visas procesas buvo komplikuotas ir reikalavimo esminių žinių ir patirties viešuosiuose pirkimuose, atliekų tvarkymo ir sandorių klausimuose.

Mūsų paslaugos: galimų ginčo sprendimo opcijų struktūravimas, atstovavimas klientui teismuose, papildomų paslaugų susitarimo rengimas ir derinimas.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDaiva Lileikienė.

[SPC sandoriuose] Atstovavimas Unboxed pritraukiant SOSV investiciją

2018.10.05

Mūsų teisininkai atstovavo UAB “Inside Warehouse” (veikiančia Unboxed prekės ženklu / vardu) ir jos steigėją, pritraukiant investiciją iš SOSV (privataus kapitalo ir investicijų valdymo bendrovės, 2017 m. pripažintos trečiu efektyviausiu ankstyvos stadijos investuotoju pasaulyje). Mūsų klientas užsiima socialiniu (įtaką darančių asmenų) marketingu (angl. influencer marketing), yra dirbęs su daugiau kaip 100 pasaulinių prekės ženklų, įskaitant Mars, Nestle ir Philips bei vykdo marketingo kampanijas 9 skirtingose šalyse. Tokio sofistikuoto investuotojo lėšų pritraukimas (kartu pačio strateginio investuotojo komandos įtraukimas) turėtų padėti klientui įeiti į naujas rinkas ir papildomai išvystyti produktą.

Mūsų paslaugos: sandorio dokumentų derinimas ir rengimas; išankstinių sandorio užbaigimo sąlygų įgyvendinimo koordinavimas.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] Pirkėjo atstovavimas siekiant įsigyti paukštininkystės fermų kompleksą

2018.10.05

SPC legal komanda konsultavo ir atstovavo pirkėją (stambų Baltijos žemdirbystės sektoriaus dalyvį) pirminiuose stambaus paukštininkystės komplekso Lietuvoje įsigijimo etapuose. Mūsų klientas aktyviai plečia savo veiklą bei siekia išnaudoti galimas sinergijas paukštininkystės sektoriuje, tad planuojamas įsigijimas atitinka kliento profilį bei strategiją. Buvo atliktas pirminis perkamo paukštininkystės fermų komplekso patikrinimas, tačiau šalys suspendavo (atidėjo) perėjimą į derybų dėl galutinių sandorio dokumentų stadiją.

Mūsų paslaugos: teisinio patikrinimo atlikimas, pirminių sandorio dokumentų (ketinimų protokolo) rengimas ir pan.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusAudrius Slažinskas.

[SPC sandoriuose] Atstovavimas Panevėžio stiklui perleidžiant plokščio stiklo apdirbimo veiklą

2018.10.01

Mūsų teisininkai konsultavo AB „Panevėžio stiklas“ sandoryje, kuriame klientas pardavė nepagrindinę plokščio stiklo apdirbimo veiklą (sutartis su klientais, tiekėjais ir darbuotojais, žaliavas, užbaigtą ir neužbaigtą produkciją), jungtinei bendrovei, kontroliuojamai Belgijos ir Italijos įmonių. Sandoris užtruko daugiau nei metus ir buvo sudėtingas, nes šalys turėjo susitarti ne tik dėl tipinių pirkimo – pardavimo sandorio aspektų, bet ir dėl įvairių kitų klausimų, kadangi pirkėjas liko vykdyti veiklą tose pačiose Panevėžio stiklo patalpose (šalys sudarė ilgalaikę nuomos sutartį ir pan.). Maždaug 10 dokumentų paketas buvo šalių pasirašytas procese. Sandoris taip pat turėjo būti suderintas su pagrindiniu Panevėžio stiklo finansuotoju bank (Citadele); atitinkamai įvairūs pakeitimai buvo atlikti finansavimo ir įkeitimo/hipotekos dokumentuose.

Mūsų paslaugos: sandorio dokumentų derinimas ir rengimas; išankstinių sandorio užbaigimo sąlygų įgyvendinimo koordinavimas; valstybės institucijų sutikimų gavimas; sandorio derinimas su banku.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC žiniasklaidoje] Giedrius Murauskas. Geriau niekada nesusidurti, bet susidūrus naudinga žinoti: tyčinis bankrotas

2018.09.17

SPC legal vadovaujantis partneris Giedrius Murauskas atkreipia dėmesį, ką naudinga žinoti apie tyčinius bankrotus. „Didžiausias iššūkis ieškant įrodymų dėl tyčinio bankroto kyla nustatant tikrąją įmonės finansinę būklę iki bankroto, kai bankroto administratorius ir kreditoriai ieško įvykusių sandorių ekonominio pagrįstumo, o reikalingų finansinių dokumentų nėra ar dalies jų trūksta“, – rašoma komentare. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiGiedrius Murauskas.

[SPC sandoriuose] Modus Group konsultavimas steigiant Axton Commodities

2018.09.12

Mes konsultavome savo klientą Modus Group jai steigiant naują bendrovę UAB „Axton Commodities“ kartu su žaliavų/išteklių (angl. „commodities“) prekybos ekspertais. Šiuo metu Axton Commodities prekiauja elektra, aplinkos taršos leidimais ir žaliaisiais sertifikatais, o taip pat ji teikia balansavimo paslaugas atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Mūsų komandos nariai padėjo Modus Group parengti bendrovės steigimo dokumentus ir konsultavo derantis dėl akcininkų sutarties su kitais bendrovės steigėjais. Mūsų komanda taip pat konsultavo verslo finansavimo mechanizmo įgyvendinimo klausimais.

Mūsų paslaugos: derybos dėl ir Akcininkų sutarties rengimas, įstatų, konvertuojamųjų obligacijų pasirašymo sutarties ir kitų su konvertuojamųjų obligacijų išleidimu susijusių dokumentų rengimas.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusDovidas Vainorius.

[SPC sandoriuose] Kliento atstovavimas Dvarčionių keramikos bankroto byloje

2018.09.01

Mūsų komanda atstovavo bankrutavusios plytelių gamintojos BAB „Dvarčionių keramika“ pagrindinį akcininką, įsigyjant hipoteka (įkeitimu) užtikrintas reikalavimo teises į Dvarčionių keramiką ir galiausiai perimant nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą ir įrangą. Minėto turto įsigijimo procesas užtruko 2 mūsų kliento ir mūsų komandos aktyvaus darbo metus, įskaitant intensyvias derybas ir darbą su kitais Dvarčionių keramikos kreditoriais, dalies kitų kreditorių reikalavimo teisių išpirkimą, kuris galiausiai ir leido įsigyti esminę Dvarčionių keramikos turto dalį.

Šis sandoris pareikalavo glaudaus mūsų ginčų ir sandorių ekspertų darbo kartu, sujungiant žinias bankroto procedūrose ir sandoriniuose klausimuose. Mes konsultavome savo klientą visais su bankroto procedūromis susijusiais klausimais, o taip pat reguliaciniais hipoteka (įkeitimu) užtikrintų reikalavimo teisių į bankrutavusią bendrovę aspektais ir klausimais, teikėme paslaugas perimant kreditorinius reikalavimus, registruojant nuosavybės teises į perimtą turtą ir padėjome visais kitais susijusiais klausimais.

Mūsų paslaugos: kliento atstovavimas derantis su kitais kreditoriais, įvairių sandorių dokumentų rengimas (reikalavimo teisių perleidimo sutarčių, hipotekos kreditoriaus teisių perleidimo sutarčių, turto pirkimo-pardavimo sutarčių ir pan.).
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusGiedrius Murauskas, Dovidas Vainorius, Jonas Povilionis.

[SPC sandoriuose] Kliento konsultavimas siekiant rekonstruoti UAB „RIFAS“ gamybines patalpas

2018.08.27

Mūsų komanda konsultavo UAB „RIFAS“ (elektroninių sistemų gamybos įmonę) siekiant įgyvendinti naują plėtros etapą. AB „Panevėžio statybos trestas“ už 3,35 mln. Eur rekonstruos UAB „RIFAS“ gamybines patalpas. Numatomas projekto rezultatas - ketinama nuo 2.500 iki 7.500 kv. metrų plėsti gamybos patalpas, o per trejus metus priimti 100 naujų darbuotojų. Daugiau skaitykite čia.

Mūsų paslaugos: sandorio dokumentų rengimas (rangos sutartis ir kt.), konsultavimas.
Sandorio vertė: 3,35 mln. Eur.
Rengę ekspertai: Daiva Lileikienė, Giedrius Murauskas.

[SPC sandoriuose] Tarptautinės logistikos bendrovės atstovavimas ginče su skolininku

2018.08.17

Mūsų sandorių ir ginčų komandos ir vėl sėkmingai suvienijo jėgas padedant mūsų klientui tarptautinei logistikos bendrovei patenkinti reikalavimą į savo skolininką. Situacija yra išskirtinė dėl nestandartiškų mūsų komandos pasiūlytų metodų pasirinkimo ir jų įgyvendinimo. Kadangi vienas iš kliento skolininkų buvo skolingas už jam suteiktas sandėliavimo paslaugas, su mūsų pagalba klientas sugebėjo pasiekti sandėliuojamų prekių įkeitimą savo naudai ir vėlesnį šių prekių realizavimą rinkoje. Taip buvo padengta dalis skolininko skolos, kuri iš pradžių atrodė neatgautina.

Mūsų paslaugos: bendravimas ir derybos su skolininku, susitarimų dėl skolos grąžinimo ir prekių įkeitimo rengimas, o taip pat visų pranešimų, susijusių su prekių perėmimu rengimas, ir t.t.
Sandorio vertė: konfidenciali informacija.
Dalyvavę ekspertaiMindaugas RimkusGiedrius Murauskas, Dovidas Vainorius, Tadas Katauskas.

[SPC žiniasklaidoje] Plona riba tarp laimėjimo ir praradimo: kaip užtikrinti kokybę kviečiant ekspertus

2018.06.21

SPC legal partnerė Daiva Lileikienė įvardija svarbią žinoti riziką viešuosiuose pirkimuose: nesąžiningi tiekėjai gali remtis pasitelktais specialistais, pavyzdžiui, užsienio ekspertais, juos nurodyti pasiūlyme, pridėti prie pasiūlymo jų gyvenimo aprašymus, bet laimėjus konkursą galiausiai ekspertų nepakviesti dirbti prie projekto. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.

[SPC žiniasklaidoje] Pirmieji metai patirties: atvejai, kai privalomas kokybės kriterijus gali apkarsti

2018.06.04

SPC legal partnerė Daiva Lileikienė apžvelgia pastarųjų metų viešųjų pirkimų praktiką: galima matyti, kad vienas dažniau pasirenkamų kokybės kriterijų yra tam tikrų įsipareigojimų įgyvendinimo laikas, bet jis gali apkarsti. Daugiau skaitykite čia.

Rengę ekspertaiDaiva Lileikienė.